Lustra w mieszkaniu – gdzie je zawiesić ?

Lustra w mieszkaniu – gdzie je zawiesić ?

W ostatnich czasach lustra zyskały na dużej popularności jako element wyposażenia. Nie pełnią one już tylko roli praktycznej ale również rolę dekoracyjną. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu luster możemy optycznie powiększyć wnętrze oraz nadać jej świeżości. Najczęściej lustra wieszamy w łazienkach i przedpokojach, ale z powodzeniem mogą one znaleźć miejsce w sypialniach lub salonach. Podobnie jak obrazy, zegary lub plakaty, lustra mogą pełnić role dekoracyjną. Najważniejsze jest, by lustro było dobrane w stylu do przestrzeni, w jakiej ma się znajdować. Wybierając lustro musimy zwrócić uwagę na jego wygląd, wielkość oraz kształt, tak aby komponowało się z aranżacją pomieszczenia, w którym będzie się znajdowało. Lustro świetnie prezentować się będzie nad sofą, nad stołem jadalnym lub nad komodą. Warto, żeby w jego odbiciu było coś na co miło popatrzeć.

Wybierając lustro do łazienki, warto zwrócić uwagę na walory estetyczne oraz funkcjonalne, dlatego warto postawić na lustra z podświetleniem led, ułatwi to chociażby golenie się lub robienie makijażu. W tym momencie na rynku pojawiają się lustra z odparowywaczem lub powiększającym szkłem. To praktyczne rozwiązanie, pozwala nam zapomnieć o smugach oraz zaciekach wynikających z pary, która pojawi się w łazience, a szkło powiększające, ułatwi zrobienie makijażu lub założenie soczewek kontaktowych.

Wiemy już gdzie lustro powinno się znajdować, ale czy wiemy gdzie nie powinniśmy go wieszać ?

Takim miejscem jest na przykład przestrzeń nad biurkiem. Takie rozmieszczenie będzie skutkowało tym, że każde odbicie lub ruch w lustrze będzie nas dekoncertował w pracy.

Według zasad feng shui, lustra nie powinno wieszać się naprzeciwko drzwi, ponieważ może spowodować ucieczkę szczęścia z domu. Ale według tych zasad, może ono także pomnażać dobrobyt, gdy zawiśnie w jadalni tak , żeby mogło odbijać suto zastawiony stół.