Maksimum miejsca w małej łazience

Maksimum miejsca w małej łazience

Często kupując mieszkanie w bloku lub w domu, napotykamy problem jakim jest mała łazienka. Zazwyczaj jest to pomieszczenie, niewymiarowe, niskie z bardzo małą powierzchnią. Jeśli podejdziemy do sprawy rozsądnie i w sposób przemyślany, możemy stworzyć przestrzeń przyjemną w której będziemy mogli się odprężyć i zrelaksować.

Początkowo pojawi nam się wiele pytań, gdzie to wszystko zmieszczę, czy wybrać kabinę, czy wannę, a pralkę umieszczę może w kuchni ? W tym artykule przedstawimy Państwu kilka dobrych i mądrych rad podczas aranżacji małych łazienek. Ten problem nie dotyczy tylko osób kupujących mieszkanie w bloku, ale również tych, którzy decydują się na kupno domów, ponieważ tutaj problemem z jakim się spotykamy są poddasza i skosy. Najważniejsze jest odpowiednie podejście, które okaże się kluczem do sukcesu.

Wanna czy prysznic to pytanie, które zadaje sobie każdy z nas przy podjęciu decyzji o remoncie.

Jest to konflikt pomiędzy miłośnikami długich i relaksujących kąpieli, a tych dla których prysznic trwa krótką chwilę. W przypadku małego metrażu możemy postawić na rozwiązanie 2w1. Do wanny montujemy szklany parawan, dzięki któremu możemy brać szybki prysznic bez konieczności napełniania wanny wodą. Dzięki temu produktowi, dodamy naszej przestrzenni lekkości oraz funkcjonalności.

Jeżeli decydujemy się już na kabinę prysznicową, idealnie sprawdzają się kabiny narożne, zabierają one najmniej miejsca, prze co możemy wyeksponować meble lub inny sprzęt.

Miejsce do przechowywania w łazience to jedna z najważniejszych bolączek każdego, który właśnie się urządza. Musimy jednak pamiętać, żeby nie przesadzać z ilością szafek i mebli, ponieważ zaburzy nam to wygląd całej łazienki. Świetnym pomysłem na wykorzystanie powierzchni są szafki nad toaletą, które wkomponują się idealnie w otoczenie łazienki, kosze na pranie ukryte w ciągu modułowych mebli oraz miskę ze stelażem podtynkowym, która pomoże nam zaoszczędzić kilka kolejnych centymetrów.

Pamiętajmy, że najlepszym sposobem na pomniejszenie łazienki jest umiar, powiedzenie mniej znaczy więcej, w tym przypadku idealnie się sprawdza.